KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12894052
nr 1289 4052
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Blyerts, "Danae och guldregnet". Signerad, daterad 1938. Motivet: 37x44 cm
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 november 2019
kl 20:26:00
350 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt